برنامه عملیاتی نبض آموزش برای مدارس word

اطلاعات کامل برنامه عملیاتی طرح جهش کیفیت و عدالت آموزشی و لینک دانلود برنامه عملیاتی نبض آموزش word در سایت پژوهش سرای فرهنگیان

در این مبحث پس از آشنا نمودن شما عزیزان با مفاهیم و شیوه نامه های جدید برنامه ریزی های سالانه مدارس نمونه فایل کامل برنامه عملیاتی نبض آموزش مدارس را جهت استفاده شما عزیزان قرار خواهیم داد.فرهنگیان عزیز در صورت داشتن هرگونه سوال و یا پرسشی با ما تماس بگیرید. همچنین در صورتی که فرصت مطالعه این مبحث را تا پایان ندارید ، می توانید فایل های مورد نیاز خود را از لینک زیر دریافت نمایید.

همانطور که خدمت شما عزیزان عرض شد فایل حاصل آخرین تجربیات مدیران این مجموعه می باشد . در فایل سعی نموده ایم بر اساس آخرین تجربیات و مطالعات خود آنچه را که مد نظرمان بوده است را برای شما بزرگواران تدوین نماییم. امیدواریم توانسته باشیم با نگارش فایل سهم کوچکی در ارتقای سطح علمی دانش پژوهان داشته باشیم. انشالله شما عزیزان با استفاده و بهره گیری از این فایل رضایت لازم را داشته باشید . ضمن اینکه پشتیبانی تلفنی این سایت به منظور رفع مشکلات احتمالی و پیشنهادات و انتقادات و شکایات شما عزیزان از ۸ صبح تا ۱۲ شب همه روزه فعال است.

دانلود برنامه نبض آموزش

برنامه عملیاتی نبض آموزش

برنامه عملیاتی نبض آموزش

دانلود برنامه عملیاتی نبض آموزش بصورت فایل WORD و قابل ویرایش که تمامی بند های آن بصورت تخصصی توسط مدیران سایت تهیه و تدوین شده است این فایل منطبق با برنامه آموزشی سال جدید که یکی از جدیدترین و بروز ترین برنامه های عملیاتی نبض آموزش موجود در کشور می باشد که این مورد به تازگی توسط وزارت آموزش و پررورش به مدیران مدارس( تحت عنوان برنامه عملیاتی نبض آموزش) ابلاغ شده است.

خدمت فرهنگیان عزیز اعم از مدیران و سایر پست های سازمانی باید عرض کنم که بعد از اصلاح و بهبود ملاک های موجود در برنامه ریزی مدرسه می توانیم به ارتقای سطح مدیریت و معاون در آموزشگاه و در نهایت آموزش و پرورش دستیابی پیدا کنیم. به همین علت نیاز است که مدیران و سایر عوامل آموزشی در جهت اجرای هر چه بهتر فرایندها و ملاک های مربوطه تلاش نمایند.

به همین علت مدارس با تلاش در جهت بهبود ملاک ها و فرایندهای موجود و همچنین در دست اجرا می کوشند به بهترین شکل ممکن برنامه عملیاتی نبض آموزش خود را در پست های سازمانی مختلف ارائه داده و سطح علمی و فرهنگی مدرسه را بالا ببرند.

آنچه در این فایل وجود دارد عبارت است از :

 • فایل پر شده و جدول بندی شده برنامه عملیاتی نبض آموزش
 • برنامه سالانه برنامه عملیاتی نبض آموزش در ۴۰ صفحه شامل :
 • مقدمه
 • بیان مسئله
 • بررسی وضع موجود در رابطه با نبض آموزش
 • نقاط قوت
 • نقاط ضعف
 • فرصت‌ها
 • اهداف و برنامه های نبض آموزش در آموزشگاه
 • نمـاگـرهـا
 • اقـدامـات اجـرایـی
 • نتیجه گیری
 • راهکارها
 • معرفی منابعی جهت مطالعه بیشتر
 • ابلاغیه برای اعضای ستاد برنامه عملیاتی نبض آموزش
 • نامه به اعضای مدرسه در برنامه عملیاتی نبض آموزش
 • نماگر ها و اقدامات اجرایی برنامه عملیاتی نبض آموزش

دانلود برنامه نبض آموزش

اهمیت برنامه ریزی در راستای برنامه عملیاتی نبض آموزش

کلیه فعالیت هایی که مدیران و سایر عوامل مدارس به صورت روزانه و روتین در قالب قوانین و مقررات و همچنین اجرای بخشنامه ها و وظایف محوله انجام می دهند می بایست بر اساس یک برنامه زمانبندی شده و دقیق و مورد تایید آموزش و پرورش صورت پذیرد که به این نوع برنامه عملیاتی نبض آموزش که مربوط به کلیه پست های سازمانی مدارس می باشد برنامه عملیاتی سالانه گفته می شود.این برنامه ها از بخش ها و قسمت های مختلفی تشکیل می شوند و از ابتدای سالتحصیلی تا پایان سال انجام می گیرند.

 

برنامه عملیاتی نبض آموزش مدارس 1403

شاید اهمیت این موضوع برای شما زیاد باشد اگر متوجه شوید که در سال تحصیلی 1403-1404 اخیر برنامه عملیاتی نبض آموزش اهمیت قابل توجهی داشته است. قطعا این اهمیت در ارتباط با چشم انداز های بیست ساله آموزش و پرورش بوجود آمده است. سند تحول بنیادین این گونه تغییرات را پیش بینی نموده است و مدیران و عوامل اجرایی را به این امر تشویق نموده است. پر مسلم است که این گونه تغییرات در راستای پیشرفت علمی و ارتقای مسائل اخلاقی موثر است.

برنامه عملیاتی نبض آموزش ۱۴۰۳-۴۰۴ که در سال اخیر شیوه نامه اش از طرف اداره ارسال شده است ، بسیار غنی و قابل بحث است. از نمونه فعالیت های موجود در آن می توان به تلاش برای تربیت دانش آموزانی طراز  نام برد. اگر چه در سال های قبل این ابهام بوجود آمده بود که نظام آموزشی ما از پیشرفت باز مانده است، اما مسئولان با ارسال این شیوه نامه توجه و تمرکز خود را به تربیت نسل انقلابی اثبات نمودند.

 

برنامه عملیاتی طرح جهش کیفیت و عدالت آموزشی

برنامه عملیاتی نبض آموزش ۱۴۰۳-۴۰۴

یکی از مواردی که تا حد زیادی تحت تاثیر این امر مهم قرار گرفت ، برنامه عملیاتی نبض آموزش بود. در واقع مدارس مهمترین نقش را در تاثیر گذاری بر روی دانش آموزان این مروز و بوم دارند. چرا که دانش آموزان در این مقطع بیشترین تاثیر را از مربیان خود می گیرند.در صورتی که بتوان در مدارس تاثیر گذاری کرد مسلما در مقاطع دیگر نیز این امر امکانپذیر است.

بنابر این با توجه به آنچه گفته شد برنامه عملیاتی نبض آموزش از مهمترین و تاثیر گذار ترین برنامه هاست که باید در تنظیم و تدوین آن نهایت کوشش و دقت به عمل بیاید.

 

اهمیت برنامه ریزی منظم در تدریس به صورت سالانه

شاید قبل از اینکه در مورد برنامه عملیاتی نبض آموزش توضیح بدهیم و اهمیت آن را برای شما روشن کنیم بهتر باشد کمی هم در مورد اهمیت برنامه ها در آموزش های غیردرسی بگوییم. تصور کنید که قرار است یک آموزش ۵۰ ساعته در مبحث یک آموزش غیر درسی را در پیش داشته باشید و آن را به چند آموزش دهید. حتی زمانی که تمامی قسمت های آموزش آماده شده باشد و قبلا هم تجربه آموزش این دروس را داشته باشید، هنوز نمیتوانید با اطمینان نسبت زمان دروس خود صحبت کنید.

نمیتوانید با اطمینان کامل بگویید که پس از گذشت زمان ۱۰ روز، چقدر از آموزش شما جلو رفته است؟ مبحث ها هر کدام چه مدت زمان میبرد؟ و هزاران سؤال دیگر که معلمان و مدرسان به خوبی با آنها آشنا هستند. اگر شما نتوانید به خوبی یک برنامه صحیح را برای آموزش خود قرار دهید از همان ابتدای آموزش با استرس روبرو میشوید و وجود این استرس باعث میشود تا شما در امر آموزش خود با مشکلاتی روبرو شوید.

نبض آموزش

این ها مشکلاتی است که در صورت نبود یک برنامه عملیاتی نبض آموزش به آنها برمیخورید. پس باید تا اینجا به خوبی با اهمیت آن آشنا شده باشید و بدانید که در صورت فقدان این برنامه سیستم آموزشی شما باید با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم کند و چطور این مشکلات میتواند بر روی کیفیت آموزش های شما تأثیر منفی داشته باشد.

در ادامه در مورد چگونگی نوشتن برنامه عملیاتی نبض آموزش توضیح میدهیم و ویژگی های بیشتری را در مورد آن برای شما بیان میکنیم. یکی از مواردی که همیشه مورد سؤال بوده، این است که برنامه گفته شده توسط چه کسانی نوشته میشود و آیا بر نوشتن آن لزومی وجود دارد؟ در جواب این سؤال باید گفت در یک سر تیتر بزرگ تر به توضیح و ارائه مطالب پرداخت زیرا مطمئنا زمانی که شخصی چنینی سؤالی را عنوان میکند هنوز به خوبی با قضیه و اهمیت آن روبرو نشده و نمیداند که دقیقا قرار است در این طرح چه مزیت هایی با نظام آموزشی همراه شود.

اهمیت وجود این طرح چیست؟ (به همراه جزییات)

آیا ارائه این برنامه برای افراد شاغل در مدرسه لزومی دارد؟ بله. با اهمیت این برنامه آشنا شدید با توجه به این اهمیت قسمت از اعضای مدرسه باید به صورت لزومی بر طراحی و اجرای آن کوشا باشند. در ابتدا باید بدانید که در مدارس چه افرادی نیازمند ارائه برنامه عملیاتی نبض آموزش هستند؟ افراد زیادی در یک مدرسه مشغول به فعالیت اند از جمله:

 • مدیر
 • معاونان
 • معلمان
 • و…

برنامه عملیاتی نبض آموزش ، برنامه ای است که معاونان و مدیران باید برای اجرای آن به صورت الزامی فعالیت کنند و تمامی اقدامات آن را انجام دهند. اما چرا معلمان از این فعالیت معاف هستند؟ معلمان وظیفه بسیار مهمی را در مدارس عهده دار هستند و همواره باید فعالیت های درسی موجود در کلاس های درسی را به جلو ببرند. همین موضوع باعث میشود تا آنها از زمان آزاد کمی برخوردار باشند.

البته باید بدانید که معلمان خود برنامه ریزی های فراوانی را عهده دار هستند و این به هیچ عنوان به معنای آن نیست که معلمان فعالیت ها و وظیفه های کمتری را بر عهده دارند اما در مورد برنامه عملیاتی نبض آموزش ، برخی از فعالیت ها بهتر است تا به دست مدیر و معاونان انجام شود. دلیل آن این است که فعالیت این افراد به صورتی است که قسمت های کلی تری از آموزش را شامل میشود و به خوبی میتوانند با اعمال تغییرات بر آن به بهبود آموزش کمک کنند.

فعالیت های معلمان در راستای برنامه ریزی درسی اغلب در زمینه فعالیت آموزشی است اما فعالیت مدیران و معاونان همانطور که از نان آن نیز معلوم است (برنامه ریزی درسی ) بیشتر به موارد اجرایی مربوط می شود

دانلود برنامه نبض آموزش

1 Jun 2024