درس پژوهی در مقطع ابتدایی

درس پژوهی : آموزش و دانلود

فرایندی که از آن به عنوان درس پژوهی نام برده میشود یکی از انقلابی ترین مبانی در آموزش ابتدایی در سطح دنیا محسوب میشود و چه بسا اگر با سیاستگگذاری های صحیح و تلاش جمعی معلمان فعال در آموزش ابتدایی همراه شود میتواند کشور ما را در طی 10 الی 20 سال آینده به یکی از کشورهای سطح اول دنبا در آموزش , صنعت و تکنولوژی تبدیل کند.

هر چند که پروسه درس پژوهی ابتدایی هم اکنون در مدارس کشور اجرایی میشود ولی ما معتقدیم هنوز روند اجرای آن مشکلات بسیاری را دارد.

 لیست فایل های دانلودی

دسته بندی فایل های قابل دانلود

درس پژوهی در مقطع ابتدایی

برخلاف بعضی از سایتهایی که صرفا در جهت فروش فایل های عمدتا کپی شده از سایر سایتها فعالیت میکنند پژوهشسرای درسی هدفی فراتر از فروختن چند فایل آماده درس پژوهی مقطع ابتدایی یا فایل های دیگری همچون طرح درس روزانه ابتدایی و پاورپوینت آماده دروس ابتدایی دارد .

بیشتری اهداف ما فرهنگسازی مناسب و البته در دسترس قرار دادن آموزش های کافی برای همکارانی میباشد که خیلی با فرایندهای پژوهشی درسی آشنایی ندارند و بیشتر سعی ما از انتشار نمونه هی آماده برای دانلود هم به نوعی کمک به ایده گرفتن و آشنایی بیشتر شما با فرایند های انجام امور پژوهشی مانند درس پژوهی و طرح درس نویسی میباشد .

امیدواریم که بتوانیم در سال 1398 هم همچون سالهای قبل همچنان مورد اعتماد و در کنار همکاران گرامی فرهنگی اععم از معلمان و کادرهای اداری و مدیریتی مدارس از سراسر کشور باشیم . پژوهشسرای درسی در تلاش است تا به لحظه اقدام به انتشار اخبار مرتبط با آموزش و پرورش , جشنواره های فصلی و برنامه ریزی شده , انتشار نمونه های دانلودی و قابل ویرایش درس پژوهی مقطع ابتدایی , متوسطه اول و دوم , انتشار طرح درس روزانه و سالانه مقطع ابتدایی و متوسطه و پاورپوینت درسی ابتدایی در درجه اول اولویت  و ارائهنمونه سوالآزمون های عملکردی و نمونه سوالات ضمن خدمت فرهنگیان در دوره هایی که در سال 98 برگذار میشوند کرده و باری از دوش شما بردارد و انشا الله نقشی موثر در بهبود شاخصه ها و مولفه های آموزشو پرورش ایفا نماید. دست تمامی همکاران از سراسر کشور را میفشاریم تا اگر میتوانند در انجام این رسالت ها ما را یاری کنند. همکاران گرانقدر میتوانید به بخش همکاری با ما مراجعه نمایید..
همراه ما باشید و پژوهشسرای درسی دکتر فقیهی را به دیگر همکاران نیز معرفی کنید.

درس پژوهی و طرح درس پایه اول ابتدایی + دانلود

لیستی از محبوب ترین موضوعاتی که همکاران در مدت فعالیت پژوهشسرا از دسته بندی فایل های دانلودی پایه اول درس پژوهی اول ابتدایی و طرح درس روزانه اول ابتدایی دانلود کرده اند به شرح زیر میباشد.

 لیست فایل های دانلودی

دسته بندی فایل های قابل دانلود

نمونه هایی که در ادامه مشاهده میکنید صرفا لیستی محدود از موضوعاتی هستند که بیشترین مراجعه و دانلود را داشته اند  شما عزیزان همینک میتوانید با کلیک روی دکمه زیر به صفحه اختصاصی پایه اول ابتدایی مراجعه کرده و در آنها از میان بیش از 70 نمونه آماده درس پژوهی اول  و فایل های طرح درس اول ابتدایی وپاورپوینت تدریس دروس پایه اول ابتدایی , آزمون های عملکردی پایه اول و ..  نمونه های مورد نظرتان را با موضوع نشانه یا تم و ... که مد نظر دارید را دریافت کنید .

صفحه اختصاصی اول دبستان

درس پژوهی نشانه ای

طرح درس روزانه اول ابتدایی شامل همه نشانه ها در یک مجموعه

درس پژوهی + طرح درس نشانه خ

درس پژوهی + طرح درس نشانه ع

درس پژوهی نشانه اِ

درس پژوهی نشانه خوا استثنا

درس پژوهی دوم ابتدایی

لینک های دسترسی مستقیم از صفحه اول سایت پژوهشسرای درسی را به تعدادی از محبوبترین و پربازدیدترینبسته های دانلودی درس پژوهی دوم ابتدایی را در ادامه در دسترس شما قرار داده ایم ولی توجه داشته باشید که اینها فقط تعدادی محدود از بیش از 60 نمونه آماده درس پژوهی پایه دوم ابتدایی هستند و جهت مشاهده لیست کامل فایل های مرتبط با پایه دوم ابتدایی اععم از طرح درس دوم ابتدایی , پاورپوینت دورس دوم ابتدایی یادرس پژوهی دوم ابتدایی بهتر است به صفحه اختصاصی پایه دوم از منو سایت یا کلیک روی دکمه زیر مراجعه نمایید.

 لیست فایل های دانلودی

دسته بندی فایل های قابل دانلود

مشاهده همه فایل های پایه دوم

درس پژوهی پایه سوم ابتدایی

در میان محصولاتی که برای پایه سوم ابتدایی در پژوهشسرای درسی منتشر کرده ایم میتوان موارد زیر را از جمله محبوبترین و پرطرفدارترین ها نامید که البته لازم به ذکر است که بیش از 85 نمونه درس پژوهی سوم ابتدایی و طرح درس همه دروس از همه کتابهای پایه سوم و بیش از 40 نمونه پاورپوینت آماده پایه سوم را میتوانید با کلیک روی دکمه همه فایل های پایه سوم مشاهده نمایید.

همه فایل های پایه سوم

از مهمترین نمونه های درس پژوهی پایه سوم که در سایت ما منتشر شده عبارتند از :

 درس پژوهی آماده پایه سوم ابتدایی مفهوم کسر ها به صورت  فایل ورد و قابل ویرایش در

درس پژوهی نمونه برای کلاس سوم ابتدایی با موضوع ویژگی وکاربرد آیینه ها  در  31 صفحه فایل قابل ویرایش ورد

درس پژوهی مقایسه عددها سوم ابتدایی در  31 صفحه فایل قابل ویرایش ورد

درس پژوهی سوم ابتدایی با موضوع مفهوم کسر ها در 31  صفحه فایل قابل ویرایش ورد

دانلود برای سوم ابتدایی کتاب ریاضی درس مفهوم ضرب در  16 صفحه فایل قابل ویرایش ورد

دانلود درس پژوهی پایه سوم ابتدایی کتاب ریاضی درس جدول ضرب در  37 صفحه فایل قابل ویرایش ورد

درس پژوهی ریاضی درس مفهوم ضرب سوم ابتدایی در  16 صفحه فایل قابل ویرایش ورد  توسط مدیران فردا

درس پژوهی مطالعات اجتماعی پایه سوم درس چادر نشین ها و روستاییان فرمت word در 24 صفحه

دانلود درس پژوهی و طرح درس روزانه کلاس چهارم دبستان

برای پایه چهارم ابتدایی ما تقریبا سعی کرده ایم همه دروس از همه کتاب های این پایه را پوشش دهیم . هم در بحث طرح درس روزانه و هم در بحث درس پژوهی چهارم ابتدایی و هم اکنون بالغ بر 90 فایل پژوهشی درسی کلاس چهارم و بیش از 130 طرح درس روزانه چهارم ابتدایی را میتوانید با ورود به صفحه اختصاصی پایه چهارم مشاهده و دانلود نمایید . تیر و عنوان تعدادی از محبوبترین , کاملترین و جدیدترین  فایل های اضافه شده در بسته پایه چهارم به شرح زیر هستند:

همچنین حدود 20 نمونه پاورپوینت آماده پایه پنجم ابتدایی برای دروس علوم پایه پنجم , ریاضی پنجم و مطالعات اجتماعی پایه پنجم هم در میان فایل های قابل دانلود این پایه تحصیلی وجود دارند و متناسب با استقبال از آنها قطعا این توانمندی در دپارتمان تخصصی کلاس پنجم دبستان ما وجود دارد تا فایل های بیشتری را در گروه پاورپوینت درسی کلاس پنجم دبستان تولید و ارائه نماید.

 لیست فایل های دانلودی

دسته بندی فایل های قابل دانلود

همه فایل های پایه چهارم

۴,۰۰۰ درس پژوهی علوم پایه چهارم دبستان درس سنگ ها در  43 صفحه فایل قابل ویرایش ورد

درس پژوهی ریاضی پایه چهارم ابتدایی درس کسر های مساوی در  15 صفحه فایل قابل ویرایش ورد

درس پژوهی ریاضی کلاس چهارم دبستان درس ضرب کسر ها  در 27  صفحه فایل قابل ویرایش ورد

طرح درس روزانه همه دروس کتاب علوم کلاس چهارم در یک بسته دانلودی

دانلود 40 نمونه طرح درس روزانه همه دروس کتاب ریاضی پایه چهارم

دانلود طرح درس روزانه مطالعات اجتماعی چهارم ابتدایی : شامل همه دروس کتاب در یک مجموعه

دانلود جدیدترین نمونه طرح درس به همراه درس پژوهی پایه چهارم دبستان کتاب ریاضی درس تقسیم های چند رقمی بر دو رقمی در یک پکیج

طرح درس روزانه , پاورپوینت آماده و درس پژوهی پایه پنجم

دپارتمان پایه پنجم مقطع ابتدایی دوم در پژوهشسرای درسی متشکل از فرهنگیان شاغل و بازنشسته مقطع ابتدایی میباشد که موفق شده اند منطبق با آخرین شیوه نامه های پژوهشی آموزش و پرورش تعداد زیادی ازنمونه های درس پژوهی و طرح درس روزانه پایه پنجم را تهیه کرده و برای دانلود در اختیار شما همکاران ارجمند از سراسر کشور قرار دهند.

هم اکنون بالغ بر 65 درس پژوهی پایه پنجم ابتدایی و بالغ بر 135 طرح درس روزانه پایه پنجم برای همه دروس از همه کتابهای کلاس پنجم را تهیه کرده و در سرور سایت آپلود نمایند.

علاوه بر اینها هم اکنون بیش از 40 نمونه پاورپوینت آماده کلاس پنجم ابتدایی در دروس علوم , ریاضی , مطالعات اجتماعی را تهیه کرده و در دسترس شما قرار دهند.

توصیه میشود اگر به دنبال فایل های پژوهی پایه پنجم ابتدایی یا نمونه سوالات و آزمون عملکردی این پایههستید به صفحه اختصاصی پایه پنجم در پژوهشسرای درسی مراجعه نمایند.

درس پژوهی و طرح درس روزانه و پاورپوینت درسی پایه ششم ابتدایی

پایه ششم ابتدایی دوم عملا قویترین دپارتمان پژوهشسرای درسی دکتر فقیهی میباشد , خوشبختانه با تیمی قدرتمند و قوی که برای کلاس ششم دبستان گردآوری کرده ایم موفق شده ایم بیشتری تعداد به لحاظ کمی و شاید بهترین فایل های آماده به لحاظ کیفی را در گروه درس پژوهی پایه ششم ابتدایی , طرح درس روزانه پایه ششم و پاورپوینت درسی پایه ششم تهیه کرده و برای دانلود در اختیار شما فرهنگیان گرامی از سراسر کشور قرار دهیم.

شما عزیزان میتوانید به جهت دانلود کردن هر یک از فایل های مورد نظرتان و مشاهده کامل لیست فایل های طرح درس روزانه پایه ششم , درس پژوهی ششم ابتدایی و پاورپوینت آماده تدریس دروس کلاس ششم ابتدایی به صفحه اختصاصی پایه ششم مراجعه نمایید.

صفحه اختصاصی پایه ششم ابتدایی

 لیست فایل های دانلودی

دسته بندی فایل های قابل دانلود

طرح درس روزانه پایه هفتم

در گروه پایه هفتم از متوسطه اول هم اکنون حدود 20 نمونه آماده طرح درس روزانه پایه هفتم  که تقریبا بطور یکنواختی بین همه دروس تقسیم شده است در سایت پژوهشسرای درسی بارگذاری شده است و قطعا در تلاش هستیم در ماه های آتی تعداد بیشتری از طرح درس روزانه پایه هفتم برای کلیه کتاب های این مقطع را آماده کرده و در سایت منتشر نماییم .

در ضمن همکارانی که در پایه هفتم توانایی تنظیم طرح درس ملی برای پایه هفتم را دارند میتوانند برای ثبت درخواست همکاری به صفحه همکاری با پژوهشسرا مراجعه نمایند.

طرح درس روزانه پایه هفتم - درس قرآن

طرح درس روزانه ادبیات پایه هفتم

طرح درس روزانه ریاضی پایه هفتم

طرح درس روزانه علوم پایه هفتم

ورود به صفحه اختصاصی پایه هفتم

طرح درس روزانه پایه هشتم از متوسطه اول

با ورود به لینک زیر دسته بندی فایل های درس پژوهی آماده, طرح درس روزانه, پاورپوینت درسی و .... را ببینید.

 لیست فایل های دانلودی

دسته بندی فایل های قابل دانلود

درس پژوهی شگفتی های برگ از کتاب علوم پایه ششم

همکاران گرامی شاغل در پایه ششم در ادامه مطلب میتوانید 3 نمونه آماده درس پژوهی شگفتی های برگ که در اواخر سال 97 و اوایل سال 98 تنظیم شده اند را دانلود نمایید.

همچنین علاوه بر فایل های درس پژوهی شگفتی های برگ برای رفاه شما همکار گرامی سعی کرده ایم تعدادی از پاورپوینت ها و طرح درس های قابل ویرایش درس علوم پایه ششم درس شگفتی های برگ و سایر دروسعلوم پایه ششم را در دسترس شما قرار دهیم.

به جهت دانلود این مجموعه بسیار کامل حاوی درس پژوهی شگفتی های برگ علوم پایه ششم + یک نمونه طرح درس شگفتی های برگ علوم پایه ششم و پاورپوینت درس شگفتی های برگ از علوم پایه ششم به همراه تعدادی از آزمون های عملکردی و نمونه سوالات آن در یک بسته روی لینک ادامه مطلب و دانلود کلیک کنید

درس پژوهی جمع و تفریق کسر ها

بسته ای ویژه و منطبق با آخرین شیوه نامه تدوین درس پژوهی مقطع ابتدایی را با موضوع درس پژوهی جمع و تفریق کسرها پایه چهارم ابتدایی در اواخر سال 1397 و اوایل سال 1398 در پژوهشسرای درسی تدوین کرده ایم که همکاران پایه چهارم بتوانند با دانلود کردن این مجموعه جدید و کامل از آن برای ایده گرفتن و الگو گرفتن یا حتی ارائه استفاده نمایند.

این مجموعه در فرمت فایل ورد و قابل ویرایش و مختص سالتحصیلی 97-98 تنظیم شده است و عملا در هیج سایتی یا کانال تلگرامی نخواهید توانست مشابه یا عین این فایل را پیدا کنید.

به خاطر حمایت از حقوق محققان و پژوهشگرانی که در تنظیم این مجموعه کمک کرده اند امیدواریم هیچ کس به خودش اجازه ندهد این مجموعه را دانلود کرده و به غیر بفروش چرا که اینکار عرفا و شرعا و قانونا مجاز نمیباشد

جهت دانلود و استفاده از فایل درس پژوهی جمع و تفریق کسرها پایه چهارم ابتدایی روی دکمه ادامه مطلبکلیک نمایید.

درس پژوهی انقلابی به ظاهر کوچک

شیوه نامه هایی که از سوی آموزش و پرورش تحت عنوان شیوه نامه درس پژوهی منتشر شده و به معلمان الزام میکند همان فرایند دستوری از بالا به پایین است , ما اگر میخواهیم واقعا این پروسه را عملیاتی کنیم باید رقابت ایجاد کنیم , رقابتی موثر بین مدارس و معلمان , آنوقت است که درس پژوهی به گونه ای موثر میتواند انقلابی در آموزش ابتدایی اجاد کند و همه بخش های کشور از ثمرات این انقلاب به ظاهر کوچک در پایه ای ترین بخش آموزش کشور بهره مند شوند.

معلمان چقدر علاقه به پژوهش دارند؟

این سوال بقدری بزرگ است که نمیتوان آنرا در چند جمله پاسخ داد . سرمنشا تحول در همه بخش های تکنولوژی , صنعت , زندگی و.. در دست همین معلمانی است که متاسفانه الان در مشکلات خودشان از نظر مالی غرق شده اند و بجای بحث علمی در محافل معلمی و فرهنگی دائم از دغده هایشان در خصوص نرخ دلار , قیمت ماشین , قیمت غذا , مسکن و.. حرف میزنند , اینجاست که نباید انتظار زیادی از این معلمان داشت و آنهایی که به نحوی موثر در فرایند آموزش عمل میکنند فرای وظایفشان اقدام کرده اند .

نمونه آماده درس پژوهی

اگر میخواهیم معلمان پژوهشگر شوند باید دغدغه های مالیشان را پاسخ دهیم ,وگرنه نمیتوانیم با دستورالعمل هایی از بالا به پایین پروسه انقلابی درس پژوهی و.. را به نحوی موثر عملیاتی کنیم و نتیجه آن شده است این که معلمان به دنبال دانلود نمونه آماده درس پژوهی هستند , در حالی که اصلا نه میتوانند , نه وقتی دارند که برای طراحی چالش های درسی و پژوهش در این حوزه ها صرف کنند , معلمان امروز چند تا کار دارند ,و شما مدیر ارشد دولتی فقط به فکر جیب خودت و اطرافیانتی... بدان که تاوان این ندانم کاری را همه خواهیم داد.

درس پژوهی ابتدایی

 

تعدادی از نمونه های آماده دانلود

درس پژوهی باکتری ها پایه پنجم به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق و تکمیل

3000 تومان

خرید محصول

درس پژوهی جانداران ساده پایه پنجم به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق و تکمیل

3000 تومان

خرید محصول

درس پژوهی جلبک ها پایه پنجم به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق و تکمیل

3000 تومان

خرید محصول

درس پژوهی جمعیت پایه پنجم به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق و تکمیل

3000 تومان

خرید محصول

درس پژوهی ذره بین چیست؟ پایه پنجم به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق و تکمیل

3000 تومان

خرید محصول

درس پژوهی راه های دفاع بدن پایه پنجم به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق و تکمیل

3000 تومان

خرید محصول

درس پژوهی هدیه های آسمانی اسراف پایه پنجم به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق و تکمیل

3000 تومان

خرید محصول

درس پژوهی بخوانیم کتاب های مرجع پایه پنجم به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق و تکمیل

3000 تومان

خرید محصول

درس پژوهی سرودی برای پاکی پایه پنجم به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق و تکمیل

3000 تومان

خرید محصول

درس پژوهی بخوانیم سرود ملی پایه پنجم به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق و تکمیل

3000 تومان

خرید محصول

درس پژوهی بخوانیم شجاعت پایه پنجم به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق و تکمیل

3000 تومان

خرید محصول

درس پژوهی آماده پنجم ابتدایی وحدت به صورت کامل و آماده فصل بندی دقیق

3000 تومان

خرید محصول

درس پژوهی آماده پنجم دبستان روزی که باران میبارید به صورت کامل و آماده فصل بندی کامل

3000 تومان

خرید محصول

گزارش درس پژوهی پنجم دبستان شورا بهترین نمونه موجود.

3000 تومان

خرید محصول

گزارش درس پژوهی پنجم ابتدایی حق مردم به صورت کامل و آماده بهترین نمونه موجود.

3000 تومان

خرید محصول

گزارش درس پژوهی پایه پنجم ایثار و فداکاری به صورت کامل و آماده دقیق ترین نمونه موجود.

3000 تومان

خرید محصول

گزارش درس پژوهی کلاس پنجم صبح روز بعد به صورت کامل و آماده بهترین نمونه در اینترنت

3000 تومان

خرید محصول

درس پژوهی دوست صمیمی و دانا کلاس پنجم به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق و تکمیل

3000 تومان

خرید محصول

درس پژوهی ریاضی بخش پذیری پایه پنجم به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق و تکمیل

3000 تومان

خرید محصول

درس پژوهی علوم تغییرات مواد پایه پنجم به صورت کامل و آماده با فصل بندی دقیق و تکمیل

3000 تومان

خرید محصول